Narciarstwo Biegowe


Villa Park zlokalizowana jest 50 metrów od stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna z której kilka razy dziennie odjeżdża pociąg do Jakuszyc i Harrachova dając narciarzom biegowym możliwość korzystania z prawie 200 km doskonale przygotowanych tras narciarskich. Rozkład jazdy pociągów ze stacji Szklarska Poręba znajdziecie Państwona na poniższej stronie internetowej:

www.kwszp.info/ruch.phpJakuszyce położone 5 km od Szklarskiej Poręby to raj dla biegaczy narciarskich.Trasy biegowe w Jakuszycach oferują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców. Dzięki unikatowym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny. Od lat na terenie ośrodka rozgrywana jest znana wśród miłośników narciarstwa biegowego impreza sportowa - Bieg Piastów.

www.bieg-piastow.pl


Ośrodek Narciarstwa Biegowego "Jakuszyce" oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km.

Większość tras położona jest w Górach Izerskich na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba i częściowo Nadleśnictwa Świeradów Zdrój.

Trasy wyczynowe posiadające homologację światową FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej):

1. Trasa Unii Europejskiej - 7.500 m (CL, F) klasa D

2. Trasa Elektrowni Turów - 5.005 m A (Cl) klasa E

3. Trasa PKO Bank Polski - 5.090 m B (F) klasa E

4. Tras Marszałkowska - 1.000 m ( do 1.500m) klasa D

Trasy spacerowe

Narciarskie trasy spacerowo - turystyczne około 100 km

Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb.

• Najwyżej położony punkt na trasach - 1003 m n.p.m..

• Najniżej położony punkt na trasach - 752 m n.p.m..

Prz Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu biegowego.
Poniżej linki do kilku z nich.

www.kulejsport.pl
www.zima.stacja-jakuszyce.pl
www.startski.pl
www.czasnanarty.net