Narciarstwo Zjazdowe


Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 15 km tras i 20wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych.

Skiarena Szrenica oferuje ponad 12 km tras zjazdowych i stoków slalomowych. Od sezonu 2011/2012 są one poszerzone i w 100% dośnieżane na całej długości Narciarze mają do dyspozycji 3 krzesełkowe koleje linowe i 4 orczyki o łącznej przepustowości ponad 10 tys. osób na godzinę. W 2010 roku  do użytku  oddano nową kolejkę linową „Karkonosz-Express”. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy tego typu wyciąg w Polsce. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty pokonując 2,4 km.


 

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Najwięcej emocji wytrawnym, dobrym narciarzom gwarantuje trasa zjazdowa FIS tzw. Ściana, której nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Najdłuższa trasa - nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znany, lubiany i raczej łatwy "Puchatek" oferuje nocne jazdy aż do godziny 22:00. 

Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny.

Aktualny stan tras można sprawdzić na stronie:

www.sudetylift.com.pl

Początkujący narciarze znajdą u nas znakomite warunki do nauki na stokach , których nie brakuje w centrum Szklarskiej Poręby. Tam również wypożyczyć można buty i narty na każda stopę od najmniejszej po największą, a wykwalifikowani instruktorzy szybko nauczą jak utrzymywać równowagę na deskach. Ale uwaga ! Białe szaleństwo uzależnia !

W bliskim sąsiedztwie Szklarskiej Poręby znajduje się szereg ośrodków narciarskich po czeskiej stronie Gór Izerskich i Karkonszy. Do najpopularniejszych należą Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Svatý Petr, Herlíkovice - Bubákov, Tanvaldský Špičák Stan tras narciarskich w Czechach można sprawdzić odwiedzając stronę:

www.holidayinfo.cz